Żydzi pozwali Madonnę. Wystąpiła na Eurowizji i nie zapłaciła [VIDEO]

Madonna na Eurowizji w Izraelu/fot. YouTube/Madonna
Madonna na Eurowizji w Izraelu/fot. YouTube/Madonna

Madonna wystąpiła w roli gościa specjalnego podczas konkursu Eurowizji w Izraelu. Jej show zostało skrytykowane, zaś teraz do sądu wpłynął pozew. Według telewizji KAN, artystka naruszyła warunki umowy i powinna za to zapłacić, czego nie zrobiła.

Organizacją 64. Konkursu Piosenki Eurowizji zajmował się izraelski publiczny nadawca, Telewizja KAN. Rzecznik stacji potwierdziła, że do sądu zgłoszono pozew przeciwko agencji koncertowej Live Nation i Live Nation Israel.

Z dokumentów wynika, że przedstawiciele Madonny złamali warunki zawartej na okoliczność występu. Izraelska telewizja KAN żąda odszkodowania w wysokości 1,375 mln. szekli, czyli ponad 1,5 mln zł.

KAN napisało w pozwie, że zapewniło wsparcie techniczne Madonnie. Znacznie wykraczało ono poza produkcję Eurowizji. W umowie zaś znajdować miał się zapis, że wszelkie koszty dodatkowe pokrywa zespół Madonny. Dodatkowa umowa mówiła o projektorach, asystentach scenicznych, namiotach, dodatkowych słuchawkach, ochronie i innych pracownikach.

Występ Madonny na Eurowizji owiany był atmosferą skandalu. Ostatecznie kontrakt został podpisany na dwa dni przed konkursem. Organizatorzy nie byli też zadowoleni z faktu, że na scenie pojawiła się palestyńska flaga.

Źródła: variety.com/youtube.com