Wzrost liczby fanów na Facebooku: Konfederacja pozostawia konkurencję w tyle. Kukiz’15 ciągle traci [FOTO]

NA KONFEDERACJE ODDAJ GŁOS KRÓLEWNO! (Ronnie Ferrari - ONA BY TAK CHCIAŁA) | reprod. dqsl beatz Źródło: YouTube prt sc
NA KONFEDERACJE ODDAJ GŁOS KRÓLEWNO! (Ronnie Ferrari - ONA BY TAK CHCIAŁA) | reprod. dqsl beatz Źródło: YouTube prt sc

Portal „Polityka w Sieci” donosi o tygodniowej sumie wzrostu fanów na stronach facebookowych poszczególnych partii. Konfederacja wciąż zalicza na tym polu gigantyczny wzrost, zostawiając konkurencje daleko w tyle. Z kolei Kukiz’15 wciąż jeszcze ponosi konsekwencje dołączenia do PSL-owskiej koalicji.

Facebookowy profil Konfederacji polubiło w ubiegłym tygodniu, aż 5478 nowych fanów! Jest to ogromny przyrost nowych osób zainteresowanych udostępnianymi tam treściami. Wynik ten pozostawia konkurencję z reszty sceny politycznej daleko w tyle.

Po Konfederacji jest długo, długo nic. Będąca na drugim miejscu Lewica uzyskała ponad dwukrotnie mniej polubień. Ich zeszłotygodniowy przyrost wynosi zaledwie 1929 osób.

Na podium znalazł się jeszcze profil Platformy Obywatelskiej ze wzrostem na poziomie 1305 nowych fanów.

Czwarte miejsce zajmuje partia Jarosława Kaczyńskiego. Prawo i Sprawiedliwość nie zdołało jednak dobić nawet do pełnego tysiąca, jeśli chodzi o wzrost osób zainteresowanych ich profilem. W zeszłym tygodniu pozyskali jedynie 859 nowych „like’ujących”.

Kolejne liczby są już naprawdę niewielkie. Partia Razem zaliczyła wzrost na poziomie 245 osób, PSL + 97, Zieloni + 51, Wiosna + 38, Ruch Narodowy + 5.

Dwie partie zaliczyły spadek. Nowoczesna straciła 53 osoby.

Największą stratę w zeszłym tygodniu poniósł ruch Pawła Kukiza, który najwidoczniej wciąż pokutuje za swoją egzotyczną koalicję z ludowcami. Facebookowy profil K’15 odlubiło aż 483 fanów.

Źródło: Facebook