Kolejny polski aktor zauważony w Hollywood! Marcin Dorociński dołącza do obsady „The Queen’s Gambit” od Netflixa

Marcin Dorocińśki, logo Netflixa Źródło: Wikipedia, Facebook Netflix
Marcin Dorocińśki, logo Netflixa Źródło: Wikipedia, Facebook Netflix

Marcin Dorociński („Ciemno, prawie noc”) dołączył do obsady serialu „The Queen’s Gambit” produkowanego przez platformę Netflix. W główną bohaterkę produkcji wciela się Anya Taylor-Joy („Split”, „Glass”).

Serial będzie ekranizacją powieści Waltera Tevisa. Główną bohaterką książki jest Beth Harmon, która od ósmego roku życia przebywała w sierocińcu. Tam odkryła dwie największe „pasje” swojego życia: szachy i… leki psychotropowe. Z wiekiem okazuje się, że jest niezwykle utalentowaną szachistką. Im większe odnosi sukcesy, tym bardziej nieznośny staje się lęk, że pojawi się ktoś lepszy od niej.

Marcin Dorociński ma w tej historii zobrazować postać Wasyliego Borgowa – mistrza szachowego.

Autorem serialu będzie Scott Frank, który był odpowiedzialny za produkcję takich hollowoodzkich hitów jak np. „Logan: Wolverine” czy „Raport mniejszości”.

Nie będzie to pierwsza styczność Dorocińskiego z zagranicznym przemysłem filmowym. Ostatnim filmem stworzonym za granicą, w którym zagrał aktor było „303. Bitwa o Anglię” w reżyserii Davida Blaira. W swoim dorobku ma również udział w takich produkcjach jak „Operacja Anthropoid” Seana Ellisa, serialu „Cape Town”,

Źródło: Filmweb/Nczas.com