Kompletna zmiana pogody! Powrót lata na początek jesieni. Meteorolodzy zaskoczeni [PROGNOZA POGODY]

Napływ ciepłych mas powietrza do Europy środkowo-wschodniej. / foto: Prt Sc Twitter: severeweatherEU
Napływ ciepłych mas powietrza do Europy środkowo-wschodniej. / foto: Prt Sc Twitter: severeweatherEU

Zwolennicy teorii o globalnym ociepleniu znów popadną w ekstazę. Okazuje się, że już niedługo chłód, wiatr i nieprzyjemna aura odejdą w niepamięć, a początek jesieni ma przywitać nas powrotem lata. Termometry ponownie pokażą 26 stopni Celsjusza.

Prognoza pogody zmienną jest, o czym będą mogli się niedługo przekonać mieszkańcy Polski. Dopiero co nadciągnęła do nas „bestia ze wschodu”, która przyniosła radykalne ochłodzenie i silne wiatry. Jednak niedługo wszystko to odejdzie w niepamięć, a do naszego kraju dotrze prawdziwe lato.

Polska ma pozostać pod wpływem niżu, który jest odpowiedzialny za obecną aurę, jeszcze przez kilka dni. Zmiana pogody rozpocznie się już 22 września, a dzień później, czyli na początek kalendarzowej jesieni, zapowiadane jest gwałtowne ocieplenie.

Z północnego-zachodu, konkretnie znad Danii, zbliża się do nas wyż Hanneke, który będzie odpowiedzialny za napływ gorącego powietrza nad Europę środkowo-wschodnią. Prognozy Global Forecast System wskazują, że już w niedzielę 22 września termometry pokażą ponad 20 stopni Celsjusza.

To będzie jednak dopiero początek ocieplenia, które odczujemy następnego dnia. Wówczas w całym kraju temperatura ma wynosić od 23 do 26 stopni Celsjusza. Na specjalnie przygotowanej grafice widać, że ciepła aura utrzyma się przynajmniej do połowy przyszłego tygodnia.