Kulczyk i Solorz-Żak ofiarami brutalnego oszustwa! Zostali bezpardonowo wykorzystani

Zygmunt Solorz-Żak. / foto: YouTube
Zygmunt Solorz-Żak. / foto: YouTube

Dominika Kulczyk oraz Zygmunt Solorz-Żak zostali ofiarami oszustów. Okazuje się, że ich wizerunek został wykorzystany przez oszustów, którzy namawiali do inwestowania w kryptowaluty. Fałszywe reklamy pojawiły się głównie w mediach społecznościowych.

Reklamy z wizerunkiem Zygmunta Solorz-Żaka oraz Dominika Kulczyk padli ofiarami oszustwa. Ich wizerunki zostały wykorzystane do zilustrowania tytułów, które miały zachęcać do inwestowania w kryptowaluty.

Nareszcie zostało to potwierdzone. Wiadomości, które wypłynęły na światło dzienne są poza kontrolą i ludzie nie chcę tego przegapić.

Widzowie byli zbulwersowani po usłyszeniu, że jest po tym w kłopotach – to tylko wybrane tytuły w mediach społecznościowych.

Serwisy z reklamami zostały upodobnione do portali, które są powszechnie znane i budzą zaufanie odbiorców. Rzekome artykuły, będące w praktyce próbą wyłudzenia pieniędzy, poprzez namawianie do niebezpiecznych inwestycji.

Wizerunek Zygmunta Solorza zostały wykorzystane bezprawnie, a wszystkie wypowiedzi zostały sfałszowane, także z nieautoryzowanym wykorzystaniem marek i tytułów znanych wydawców prasowych i internetowych. (…) Jest to próba celowego wprowadzenia w błąd opinii publicznej i jawne łamanie prawa – komentuje rzecznik prasowy Polsatu, Tomasz Matwiejczuk.

Rzecznik prasowy portalu dodał, że większość reklam pojawia się w serwisie Facebook, a każdy taki przypadek jest skrupulatnie zgłaszany do administratorów popularnego portalu społecznościowego.

Źródło: antyfake.pl