Startuje do Sejmu, a NIE WIE NIC o systemie politycznym. Dominika Figurska-Chorosińska z PiS w pełnej krasie [VIDEO]

Dominika Figurska-Chorosińska / Fot. Facebook/radiozet
Dominika Figurska-Chorosińska / Fot. Facebook/radiozet

Aktorka i radna sejmiku wojewódzkiego Dominika Figurska-Chorosińska w nadchodzących wyborach parlamentarnych będzie ubiegać się o mandat poseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W czwartek rano gościła na antenie „Radia ZET”, gdzie została przepytana z podstaw wiedzy o polskim systemie politycznym. Okazało się, że nie wie nic.

Prowadząca Beata Lubecka zapytała Figurską-Chorosińską o absolutne podstawy. Odpowiedzi aktorki wskazują, że miałaby problem z otrzymaniem w szkole promocji z wiedzy o społeczeństwie.

Znana z serialu „M jak miłość” Figurska-Chorosińska nie wie, ilu posłów i senatorów zasiada odpowiednio w Sejmie oraz Senacie. Nie wie również, ile trzeba mieć lat, by uzyskać bierne prawo wyborcze i tym samym kandydować na urząd prezydenta. Wie natomiast, że pierwszą osobą w państwie jest prezydent i jego kadencja trwa pięć lat.

Ponadto Figurska-Chorosińska wyznała, że Prawo i Sprawiedliwość „pokochała miłością czystą” i dlatego zdecydowała się ubiegać o miejsce w ławach poselskich. – Po prostu wydaje mi się, że jest to jedyny obóz, który rzeczywiście dba o wartości, które są dla mnie bliskie, czyli rodzina, życie. Wszystko, czemu hołduję od wielu lat. I dlatego chcę w tym uczestniczyć, chcę być częścią tej dobrej zmiany – powiedziała.