To strategia Andrzeja Dudy na kolejne wybory prezydenckie? Będzie polegał na „farcie”. „Jestem życiowym optymistą”. „Wygra ten kto wygra”

Andrzej Duda. Foto: PAP/Jacek Turczyk
Andrzej Duda. Foto: PAP/Jacek Turczyk

– Jestem życiowym optymistą. Kandydując na urząd prezydenta wszyscy mówili, że nie mam żadnych szans, a jednak się okazało, że wygrałem – powiedział prezydent Andrzej Duda w „Gościu Niedzielnym”, odpowiadając na pytanie, czy wygra wybory prezydenckie w 2020 r. i uzyska reelekcję na drugą kadencję.

Prezydenta Andrzeja Dudę, o start w przyszłych wyborach prezydenckich, zapytał tygodnik katolicki „Gość Niedzielny”.

Duda zapytany, kto będzie prezydentem Polski po przyszłorocznych wyborach podkreślił, że będzie nim „ten, kto wygra”.

Pytany, czy zamierza ponownie wystartować w wyścigu o fotel prezydenta Duda ocenił, że „jak na politykę i urząd prezydenta jest jeszcze względnie młodym człowiekiem”.

Mówiąc o swoich szansach w przyszłych wyborach odpowiedział: „Generalnie jestem życiowym optymistą. Byłem nim nawet wtedy, gdy po ogłoszeniu pod koniec 2014 r., że będę kandydował, wszyscy mówili, że nie mam żadnych szans. Powtarzali to także w czasie kampanii, a jednak się okazało, że wygrałem”.

Duda wyraził też zadowolenie, że jest wskazywany przez liderów swojego obozu politycznego jako kandydat na stanowisko prezydenta w kolejnych wyborach.

– To jest bardzo miłe. Cieszę się, że moja praca jest doceniana przez koleżanki i kolegów z Prawa i Sprawiedliwości, ze Zjednoczonej Prawicy, bo staram się wspierać działania, które służą budowaniu sprawiedliwego państwa i jego wzmacnianiu – powiedział.

Najbliższe wybory prezydenckie w Polsce odbędą się w 2020 r. Obecny prezydent Andrzej Duda został wybrany na urząd prezydenta Rzeczypospolitej w 2015 r. Duda ma 47 lat, żonę i córkę.

Źródło: PAP