Trzaskowski zamiast zajmować się katastrofą „Czajki” otwiera spęd feminazistek – XI Kongres Kobiet. Czy pojawią się „Żelazne Waginy [WIDEO]

Rafał Trzaskowski/fot. PAP/Radek Pietruszka
Rafał Trzaskowski/fot. PAP/Radek Pietruszka
REKLAMA

Kobiety wykazują prawdziwą troskę o przyszłość, o zmiany klimatyczne, o kwestie dotyczące stabilności gospodarczej, o prawa człowieka. Są też odważniejsze. To im jesteśmy dłużni niepodległość, demokrację – palnął prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski inaugurując XI Kongres Kobiet.

Dwudniowe wydarzenie ruszyło pod hasłem „Równość, ekologia i demokracja”.

REKLAMA

Tegoroczna XI. edycja Kongresu Kobiet odbywa się w Warszawie w Pałacu Kultury i Nauki. W trakcie dwudniowego wydarzenia zorganizowanego przez Stowarzyszenie Kongresu Kobiet pod hasłem „Wybory kobiet: równość, ekologia, demokracja” zaplanowane zostały trzy sesje plenarne: „Postaw na równość!”, „Ekologiczny alert!” i „Postaw na demokrację!”.

Czuję ten olbrzymi dług, jaki my wszyscy mamy wobec polskich kobiet. Można by zacząć od niepodległości, później przez lata 20-lecia wojennego, II Wojnę Światową i Powstanie Warszawskie – powiedział podczas inauguracji wydarzenia Trzaskowski. Jego zdaniem powstanie warszawskie bez „nieprawdopodobnego ducha” kobiet, na pewno wyglądałoby inaczej. – Dlatego jesteśmy dłużni tym naszym silnym wspaniałym kobietom niepodległość, demokrację – przekonywał.

To właśnie kobiety wykazują prawdziwą troskę o przyszłość, o zmiany klimatyczne, o kwestie dotyczące stabilności gospodarczej, o prawa człowieka, ale przede wszystkim jesteście dużo odważniejsze w stawianiu granic, w walce o to, co najważniejsze, czyli demokrację, wolne media, wolne sądy i za to chciałbym złożyć wielkie podziękowania – twierdził prezydent.

Prof. Magdalena Środa w swoim wystąpieniu zachęciła kobiety do pójścia 13 października na wybory i „zachęcenia stu osób do głosowania z głową za demokracją w tym kraju”.

Jesteśmy w momencie absolutnie przełomowym. Mamy wybory 13 października. Każda z nas nie dość, że głosuje, to głosuje z głową, bo zależy nam na demokracji. Prawa kobiet bez demokracji, bez solidnych instytucji demokratycznych nie mogą być w żaden sposób zrealizowane – zaznaczyła.

Dodała, że najważniejsze jest budowanie solidarności i więzi kobiet. Wyraziła też poparcie dla odbywającego się dziś tzw. młodzieżowego strajku klimatycznego. Podkreśliła, że uczestnicy kongresu solidaryzują się również ze społecznością LGBT.

Nie chciałyśmy, by był to kongres LGBT, bo on oczywiście już miał swoje miejsce. Natomiast nie my zorganizowałyśmy Białystok. Dlatego wyrażamy solidarność ze wszystkimi osobami LGBT, z którymi będziemy razem współpracować i o prawach, których będziemy rozmawiały – zaznaczyła.

Przypominamy, że ujawniono kolejne awarie w „Czajce”. GIS alarmuje, że nie działa spalarnia osadów. – MPWiK w Warszawie ma nie tylko awarię rurociągów przesyłowych, ale także awarię spalarni osadów z oczyszczalni Czajka. Dwie firmy wywożą osady z Warszawy zrzucając je do wyrobisk po kruszywie – poinformowała na Twitterze rzeczniczka Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Agnieszka Borowska.

Jak jednak widać, ważniejsze dla Trzaskowskiego są zbiegowiska zwolenników śmiesznych, groźnych ideologii niż zdrowie mieszkańców Warszawy.

Swoją drogą Kongresy Kobiet potrafią być miejscem niezwykle ciekawych zjawisk. W zeszłym roku odbył się w jego ramach koncert zespołu o nazwie „Żelazne Waginy”. Z kolei w 2016 roku femiklauny nałożyły sobie na głowę kartony w ramach protestu przeciwko – jak przekonywała Manuela Gretkowska – „prawnemu szariatowi”, gdyż „mentalny już jest”. Czy w tym roku czekają nas podobne atrakcje?

Źródło: PAP/nczas.com

REKLAMA