Ale wtopa w TVP! Pokazali „polskiego” przedsiębiorcę wychwalającego rząd i płacę minimalną. Okazało się, że to firma zagraniczna

Właściciel sklepu należącego do brytyjskiej firmy w
Właściciel sklepu należącego do brytyjskiej firmy w "Wiadomościach"/fot. Twitter Polska Logiczna

W „Wiadomościach” TVP w ramach propagandy prorządowej znaleziono przedsiębiorcę, który wychwalał płacę minimalną i narzekał na PO, że jej nie podnosiło. Okazuje się, że jego sklep to oddział firmy zarejestrowanej w Wielkiej Brytanii.

Telewizja rządowa opłacana pod przymusem z naszych podatków w tej kadencji Sejmu prezentuje poziom propagandy, jaki wcześniej nam się nie śnił (choć już wówczas jej poziom był dramatyczny). Ekipie pracowników TVP udało się odnaleźć przedsiębiorcę, który wychwalał pomysł podniesienia przez rząd płacy minimalnej.

Mariusz Kieraga został przedstawiony jako „właściciel sklepu z drukarkami 3D”. Nie podano nazwy jego firmy. Jednak samo imię i nazwisko wystarczy, by poszukać informacji na temat tej osoby.

Okazuje się, że Kieraga jest prezesem zarządu firmy AEMCA sp. z o.o. Jak czytamy w KRS w dziale „forma własności”, jest to własność zagraniczna. Ta spółka jest oddziałem zagranicznym firmy AEMCA LTD. Ta zaś zarejestrowana jest nie w Polsce, ale w Wielkiej Brytanii. Główna siedziba znajduje się w Londynie przy Wingate Square 67.

Wygląda więc na to, że aby „uwiarygodnić” szaleńczą politykę rządu, pracownicy medialni TVP wyszukują zagranicznych biznesmenów. W końcu im opłaca się podnoszenie płacy minimalnej w Polsce i przyspieszanie inflacji. W efekcie bowiem pracownik z Polski będzie jeszcze tańszy…

Źródła: krs-online.com.pl/aemca.co.uk/twitter.com/nczas.com