Ksiądz Robert Wawer pisze wprost: „Tylko Konfederacja zadeklarowała PEŁNĄ ochronę dzieci nienarodzonych” [FOTO]

Ksiądz Robert Wawer, nienarodzone dziecko Źródło: Twitter, zdj, ilustr., collage

– TYLKO KONFEDERACJA WYRAŹNIE zaprezentowała w programie PEŁNĄ ochronę dzieci nienarodzonych – napisał na swoim Twitterze ksiądz Rober Wawer.

– Prześledziłem scenę wyborczą i stwierdzam, że ze wszystkich ogólnopolskich komitetów wyborczych TYLKO KONFEDERACJA WYRAŹNIE zaprezentowała w programie PEŁNĄ ochronę dzieci nienarodzonych #ProLife. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić – napisał w swoich mediach społecznościowych kapłan.

Rzeczywiście – PiS, czyli partia która pozuje na stronnictwo „Pro Life”, oficjalnie przyznał, że nie zamierza nic robić w Polsce w kwestii aborcji, nawet tak nieludzkiej i odrażającej jak aborcja eugeniczna. Nie tak dawno Szef KPRM Michał Dworczyk zapewnił, że PiS nie chce bronić życia nienarodzonych.

Dworczyk, pytany na antenie Polsat News, o brak jednoznacznej deklaracji w programie PiS ws. zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych i zakazów aborcji ze względów eugenicznych, powiedział, że „w sprawie ochrony życia jest w tej chwili pewien kompromis, wypracowany przed laty, i w tej chwili na razie nie ma żadnych planów, żeby ten stan prawny zmieniać”.

– Jeżeli mówimy o kwestii eugeniki taka dyskusja była, trwa i pewnie będzie, natomiast, jeżeli odnosimy się do programu to każdy może zweryfikować, że w programie Prawa i Sprawiedliwości zmian, jeśli chodzi o tę ustawę, nie ma – zaznaczył szef KPRM.

Obowiązująca od 1993 r. ustawa „o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży” zezwala na dokonanie aborcji, gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety, jest duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, lub gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego.

W dwóch pierwszych przypadkach przerwanie ciąży jest dopuszczalne do chwili osiągnięcia przez dziecko zdolności do samodzielnego życia poza organizmem matki; w przypadku czynu zabronionego – jeśli od początku ciąży nie upłynęło więcej niż 12 tygodni.

Największe emocje po prawej stronie budzi możliwość zabicia nienarodzonego dziecka tylko dlatego, że może urodzić się upośledzone. Jest to praktyka przypominająca nazistowską politykę eugeniczną. Prawo i Sprawiedliwość uważające się za partię prawicową, najwyraźniej nie chce zakończyć tego procederu.

Źródło: Twitter, PAP