Mroczna tajemnica polskiej polityki. Obecna kampania wyborcza na TYM właśnie się opiera…

Zdjęcie ilustracyjne. / fot. pixnio.com
Zdjęcie ilustracyjne. / fot. pixnio.com

SokzBuraka – najbardziej hejterski obszar Internetu, którego celem jest atakowanie prawej strony sceny politycznej – został stworzony przez człowieka zatrudnionego nie tylko w PO, ale też w warszawskim ratuszu – takie doniesienia, jak zapowiada wPolityce.pl, znajdą się w najnowszym numerze „Sieci”.

– Marek Pyza i Marcin Wikło opisują internetową społeczność SokzBuraka. To strony i profile społecznościowe z memami i żartami związanymi z polityką, a w rzeczywistości jedno z najbardziej hejterskich źródeł – podaje portal.

Pyza i Wikło piszą, że SokzBuraka to „potężny oręż w walce politycznej Platformy Obywatelskiej, za którym stoi sprawny piarowiec Mariusz Kozak-Zagozda – autor strony, który dziś wypiera się pracy przy tym projekcie”.

– Udało się nam dowiedzieć, że od kwietnia br. Mariusz Kozak-Zagozda jest zatrudniony w warszawskim urzędzie miasta, w biurze marketingu. […] Nie wiemy, co dokładnie robi dla stołecznego ratusza Kozak-Zagozda. Ale wiemy, ile zarabia. Przez ostatnie pięć miesięcy (od kwietnia) otrzymał co najmniej 25 tys. zł. […] Drugim etatem Kozaka-Zagozdy jest praca w partii Platforma Obywatelska. Jest tam zatrudniony od lutego 2018 r. do dziś. Jego wynagrodzenie to miesięcznie od kilku do kilkunastu tysięcy złotych (w sumie ponad 150 tys.). W tym samym czasie współpracuje także z Klubem Parlamentarnym Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska, co miesiąc takie same pieniądze, też kilka tysięcy. Najlepszym czasem do zarobku są kampanie wyborcze – podaje portal opisując materiał tygodnika.

Źródło: PAP