Tragedia na przełęczy Babusar. Autobus wbił się w zbocze góry. Nie żyje 26 osób. Opublikowano drastyczny film [VIDEO]

fot. screen

W wypadku autobusu, do którego doszło 22 września na górskiej drodze w północno-zachodnim Pakistanie, zginęło co najmniej 26 osób, a 20 zostało rannych – poinformowała pakistańska policja.

Tragedia wydarzyła się w dystrykcie Chilas, na drodze między miastami Skardu i Rawalpindi. Zginęło 16 cywili i 10 żołnierzy armii pakistańskiej, kilkadziesiąt osób zostało rannych.

Według raportu policji, kierowca stracił kontrolę nad autobusem, co doprowadziło do kolizji. Nie wiadomo, dlaczego tak się stało, najprawdopodobniej zawiodły hamulce.

Przedstawiciel lokalnej policji, Abdul Wakil, powiedział, że ratownicy mieli trudności podczas akcji w odległym górzystym terenie z powodu braku niezbędnego sprzętu i ludzi. Rannych przenoszono helikopterem do Gilgit.

Tego typu wypadki są w Pakistanie stosunkowo częste ze względu na to, że sporą część kraju zajmują tereny górzyste, infrastruktura drogowa jest w słabym stanie, zaś kierowcy w dużej mierze lekceważą przepisy ruchu drogowego i normy bezpieczeństwa.

W sierpniu pędzący autobus spadł z górskiej drogi do rzeki, również na północnym zachodzie kraju, w wyniku czego zginęły 24 osoby.

Wypadek autobusu Mashbrum w dystrykcie Chilas

Droga z Rawalpindi do Skardu

Źródło: PAP