Spotkanie Dudy i Trumpa. Prezydent USA więcej czasu poświęci premierowi Nowej Zelandii, czy prezydentom Egiptu i Korei

Andrzej Duda i Donald Trump. / foto: PAP
Andrzej Duda i Donald Trump. / Fot. PAP

Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem w Nowym Jorku urosło w mediach publicznych do rozmiarów wielkiego sukcesu polskiej dyplomacji. Tymczasem okazuje się, że prezydent USA więcej czasu poświęci premierowi Nowej Zelandii, czy prezydentom Egiptu i Korei.

– Wszystko jest przygotowane do poniedziałkowego spotkania prezydentów. Jest to spotkanie na zaproszenie prezydenta Trumpa. Prezydent Trump jest na tym terenie gospodarzem. Spotkanie będzie pełnowymiarowe tzn. zarówno będą rozmowy w „cztery oczy”, ale potem będą rozmowy plenarne delegacji. Z Polski weźmie w nich udział także minister spraw zagranicznych i minister obrony. Przewidujemy także podpisanie deklaracji wojskowej, dotyczącej lokalizacji i doprecyzowania obecności zwiększonego kontyngentu amerykańskich wojsk w Polsce, która miała być podpisana w Warszawie podczas przełożonej wizyty prezydenta amerykańskiego w Polsce – tak o wizycie polskiego prezydenta w USA jeszcze niedawno mówił szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

Tymczasem okazuje się, że nie będzie to tak prestiżowe spotkanie, jak chciałby to ukazać PiS. Z programu spotkań Trumpa można wywnioskować, że prezydent USA więcej czasu poświęci premierowi Nowej Zelandii, czy prezydentom Egiptu i Korei.

Program spotkań Donalda Trumpa z politykami z różnych krajów
Źódło: Marek Migalski on Twitter

Źródło: Twitter