Soros stoi za Gretą Thunberg? W towarzystwie nastolatki pojawia się działaczka organizacji sponsorowanej przez miliardera

Luisa-Marie Neubauer i Greta Thunberg. Foto: YouTube
Luisa-Marie Neubauer i Greta Thunberg. Foto: YouTube

Na wielu zdjęciach Grety Thunberg można zobaczyć tę samą postać, która towarzyszy szwedzkiej nastolatce. To Luisa-Marie Neubauer, która – sądząc po fotografiach – pełni rolę „opiekunki” młodej aktywistki. Kim jest kobieta, która pokazuje się w towarzystwie Thunberg?

Luisa-Marie Neubauer to niemiecka aktywistka na rzecz ochrony klimatu. Kobieta był wcześniej jedną z głównych inicjatorek strajku szkolnego dla ruchu klimatycznego, który był zainspirowany działalnością Grety Thunberg. Działaczka popiera także wdrożenie Agendy 2030, która zakłada odejście Niemiec od węgla do 2030 r.

Neubauer jest także członkinią skrajnie lewicowego Sojuszu 90 i Zielonych, z którymi współpracuje Fundacja im. Heinricha Bölla – organizacja o profilu lewicowo-liberalnym i proekologicznym, która jest finansowana przez Republikę Federalną. Fundacja ta posiada także związki z Polską, m.in. Robert Biedroń należy do Zielonego Instytutu, który w żaden sposób nie kryje swoich powiązań z tą instytucją.

Neubauer należy także do skrajnie lewicowej organizacji „ONE”, która zajmuje się lobbingiem i prowadzeniem kampanii ekologicznych. Została ona założona przez przez irlandzkiego muzyka Bono i amerykańskiego adwokata Bobby’ego Shrivera we współpracy z 11 organizacjami: Bread for the World, CARE, DATA, International Medical Corps, International Rescue Committee, Mercy Corps, Oxfam America, Plan USA, Save the Children US, World Concern i World Vision.

Co ciekawe, na stronie fundacji prowadzonej przez Billa i Melindę Gatesów znajduje się podstrona poświęcona organizacji „ONE”. Pojawia się na niej nazwisko George’a Sorosa. Jak zatem widać, istnieją poważne podejrzenia, że Greta Thunberg jest finansowana przez znanego miliardera.

Źródło: dzienniknarodowy.pl