Greta Thunberg powinna się leczyć – uważa znany australijski psycholog. Jej rodzice i eko fanatycy „bezwstydnie ją wykorzystują” [WIDEO]

Greta Thunberg zwana
Greta Thunberg zwana "Eko-Pippi"/fot. PAP/EPA

Znany australijski psycholog, Dr Michael Carr-Gregg, wyraził swoje zaniepokojenie stanem psychicznym nastoletniej eko działaczki Grety Thunberg. Uważa, że powinna się leczyć, a także grozi jej wypalenie jakiego doświadcza wielu młodocianych gwiazdorów telewizji.

Greta Thunberg znalazła się na pierwszych stronach międzynarodowych gazet po tym jak zaczęła proewadzić swą ‚krucjatę w obronie klimatu”.

We wtorek na szczycie ONZ w Nowym Jorku 16-latka ze Szwecji wygłosiła przemówienie, które zmroziło słuchaczy. Zaatakowała światowych liderów za brak działania na rzecz zastopowania zmian klimatycznych.

Znany australijski psycholog, Dr Michael Carr-Gregg, porównuje Gretę Thunberg, która znalazła się w świetle reflektorów, do młodocianych gwiazd telewizyjnych, które wypaliły się. Może to mieć według niego katastrofalne skutki dla jej psychiki – ostrzegał na antenie australijskiego radia 3AW.

Zaprzeczył też, że neguje zmiany klimatyczne.

Mogę to jasno powiedzieć, że nie neguję zmian klimatu. Myślę, że musimy zrobić więcej, aby uratować planetę. – powiedział.

Dr Carr-Gregg powiedział, że po analizie zdrowia psychicznego Grety uważa, że cierpiąca na chorobę Aspergera nastolatka, ma „poczucie misji”.

Martwię się, że wykorzystujemy takie dziecko, które prawdopodobnie powinno się leczyć, ponieważ jak sama powiedziała, ​​ma anoreksję, chorobę Aspergera oraz ​​walczy z depresją – powiedział.

Powiedział też, że gdyby to było jego dziecko, nie chciałby by znalazła się w świetle reflektorów całego świata.

Dr Carr-Gregg powiedział, że martwi się przyszłością Grety, jej obecnym stanem psychicznym i tym, jak wpłynie to na innych młodych ludzi.

Ona wysyła wiadomość do innych nastolatków, że mogą rozmawiać z dorosłymi w ten bardzo, bardzo lekceważący sposób – powiedział.

Wydaje się, że jest całkowicie pochłonięta scenariuszem zagłady, w którym masowo wyolbrzymia zagrożenia związane ze zmianami klimatu i ma to wpływ na sytuację, ponieważ powoduje niepokój egzystencjalny u naszych dzieci, stąd sprawy klimatu tak mocno do nich docierają – powiedział.

Psycholog powiedział, że dzieci powinny być w szkole, ale zamiast tego gromadzą się, ponieważ „przekonano je, że koniec świata jest bliski”.

Moja krytyka nie dotyczy jej samej ale jej rodziców i działaczy na rzecz zmian klimatu, którzy używają jej bezwstydnie, i myślę, że lewica zachowuje się w tej sprawie z dozą hipokryzji – powiedział.

Myślę, że czeka ją ogromne rozczarowanie – powiedział Dr Carr-Gregg.

To reszta świata musi wywierać presję na Chiny i Indie jako największych światowych emitentów, a nie jedna 16-letnia dziewczynka. – dodał.

Psycholog powiedział też, że ponieważ Greta Thunberg jest 16-letnią kobietą nikt nie może dyskutować z jej poglądami i jest niejako zmuszany do ich zaakceptowania.