Czy papież Franciszek odprawi wielki egzorcyzm? Do Watykanu przybędzie Donald Tusk

Franciszek i Donald Tusk/fot. PAP/EPA
Franciszek i Donald Tusk/fot. PAP/EPA

Biuro prasowe Watykanu poinformowało, że Franciszek przyjmie na audiencji Przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Czy to będzie przyjacielska wizyta, czy raczej szykuje się spektakularny rytuał?

Już od pięciu lat Donald Tusk zasiada na fotelu Przewodniczącego Rady Europejskiej. Zdarzało mu się też bywać w Watykanie.

Z Franciszkiem spotkał się wcześniej w Watykanie w 2016 roku. Wówczas celem wizyty było przyznanie biskupowi Rzymu Międzynarodowej Nagrody Karola Wielkiego.

Ponadto jako premier Polski był na audiencji u Franciszka w 2014 roku. Jaki tym razem jest cel wizyty Tuska w Watykanie?

Środowiska katolickie spekulują, że może chodzić o ekopropagandę. Podczas niedawnego szczytu klimatycznego w Nowym Jorku Tusk apelował o ochronę lasów tropikalnych w Amazonii. W najbliższą niedzielę zaś w Watykanie rozpocznie się specjalne zgromadzenie synodu biskupów poświęcone właśnie Amazonii.

Złośliwi jednak już sugerują, że… chodzi o egzorcyzmy. W końcu znane są egzorcyzmy św. Jana Pawła II. Jako, że wielu nazywa Tuska osobą bezbożną, miałoby to uwolnić go od zła.

Źródła: deon.pl/nczas.com