
Kolejna odsłona sporu między Rafałem Ziemkiewiczem i prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim. Jest oficjalne pismo z warszawskiego ratusza.
O wysłaniu pisma z żądaniem przeprosin za nazwanie Trzaskowskiego „złodziejem” poinformował jego rzecznik, Kamil Dąbrowa. We wpisie na Twitterze zamieścił także treść dokumentu.
Do wezwania odniósł się już Rafał Ziemkiewicz.
– Panie Kamilu, znowu coś nie pykło. Nie widzę tu żądania przeprosin, a tylko „zaniechania” dalszego robienia tego co robię (abstrahując od spornej tezy, czy ma to znamiona naruszenia dóbr osobistych). – napisał na Twitterze.
– Można było prościej „nie bij już”. – dodaje kpiąco.
Rafał Trzaskowski, zapowiedział kilka dni temu w telewizji TVN24, że pozwie Rafała Ziemkiewicza za nazwanie go „złodziejem”.
Powodem był wpis Ziemkiewicza na Twitterze, jaki pojawił się w po informacjach, że Warszawa zmaga się z brakiem środków na wypłatę świadczeń z programu 500+.
– Oddaj złodzieju dzieciom ich 500+ – napisał publicysta.
Panie Kamilu, znowu coś nie pykło. Nie widzę tu żądania przeprosin, a tylko "zaniechania" dalszego robienia tego co robię (abstrahując od spornej tezy, czy ma to znamiona naruszenia dóbr osobistych). Można było prościej "nie bij już".
Ustosunkuję się po otrzymaniu całości pisma. https://t.co/tmM4eN50aH— Rafał A. Ziemkiewicz (@R_A_Ziemkiewicz) October 4, 2019