
Na filmie hiszpańskiej Guardia Civil widać akcję przeciw przemytnikom narkotyków. W pewnym momencie funkcjonariusze znajdują się w niebezpieczeństwie i z pomocą przychodzą im ścigani… przemytnicy.
Za uratowanie życia podziękowano, ale „społeczni ratownicy” i tak trafili do aresztu. Mieli na pokładzie swojej trzy tony marokańskiego haszyszu.
Guardia Civil to odpowiednik żandarmerii w innych krajach. Sceny, które można zobaczyć na filmie wydarzyły się 4 października. Łódź Gwardii Cywilnej ścigała motorówkę podejrzaną o przewożenie narkotyków z czterema osobami na pokładzie, niedaleko Mijas, u wybrzeży południowej Andaluzji.
Transport narkotyków pochodził z Maroka. Gonitwa doprowadziła do nieuchronnej kolizji na pełnym morzu. Trójka policjantów wpadła do morza, a ich łódź została pozbawiona sternika i „płynęła bez kontroli”.
Nadlatujący helikopter Guardia Civil poprosił przez megafonem o pomoc dla swoich kolegów, a przemytnicy prośbę spełnili i pomogli uratować funkcjonariuszy. Będzie to okoliczność łagodząca…
Źródło: Bladi.net