Robert Winnicki podczas debaty RMF FM bronił życia poczętego. „Nie jesteśmy obłudnikami jak PiS” [VIDEO]

Robert Winnicki. / foto: Konfederacja
Robert Winnicki. / foto: Konfederacja

W poniedziałek wieczorem odbyła się debata wyborcza „Po prostu Polska” zorganizowana wspólnie przez RMF FM, Dziennik Gazetę Prawną oraz Interię. Tematem dyskusji było prawo aborcyjne. Konfederację reprezentował Robert Winnicki. Zobacz jak odpowiadał na pytania związane z ochroną życia poczętego. 

Czy Konfederacja chce wprowadzenia kar za przerywanie ciąży?

– Konfederacja jest za ochroną życia poczętego od pierwszych momentów. Nie jesteśmy obłudnikami jak PiS. (…) Trzeba wprowadzić przepisy, które pociągają do odpowiedzialności tych, którzy doprowadzają do aborcji – odpowiedział Winnicki.

Później odpowiedział na pytanie o szkoły o podwyższonym rygorze dyscyplinarnym. Do takich placówek ich podopieczni trafialiby za karę. Czy Konfederacja jest za tym pomysłem Ruchu Narodowego?

– To nie jest nasz postulat jako Konfederacji – zauważył Winnicki. Jednocześnie zastrzegł, że dyscyplina powinna wrócić do szkół. Nie można prowadzić edukacji, jeżeli się nie ma odpowiedniej dyscypliny – stwierdził.

– Nie jest tak, że teza o wyłącznie antropogenicznym pochodzeniu zmian klimatu jest wszechobowiązująca – mówił na temat zmian klimatycznych.

– Nasz wpływ na klimat jest praktycznie żaden. Jeśli Chińczycy, Amerykanie, Hindusi nie zmienią swojej polityki bardzo radykalnie to wszelkie polskie akcje w tym zakresie niewiele dadzą  – przekonywał.

– Trzeba wprowadzić energię jądrową i podbudować OZE, ale pamiętać, że one nigdy nie będą kluczowym na rynku elementem – dodał.

Całą debatę obejrzeć można tutaj:

W imieniu pozostałych partii wystąpili kolejno: Polskie Stronnictwo Ludowe – Dariusz Klimczak; Prawo i Sprawiedliwość – Sebastian Kaleta; Lewica – Marcelina Zawisza oraz Koalicja Obywatelska – Marzena Okła-Drewnowicz.

Źródło: rmf24.pl