Co słychać u Benedykta XVI? Papież-emeryt pokazał się mediom [VIDEO]

Ojciec Święty Benedykt XVI podczas świętowania swoich 90 urodzin w kwietniu 2017r.. Foto: PAP/DPA
Ojciec Święty Benedykt XVI podczas świętowania swoich 90 urodzin w kwietniu 2017r.. Foto: PAP/DPA

Benedykt XVI po tym jak dokonał abdykacji niezwykle rzadko pokazuje się mediom. Ostatnio jednak wizytę złożyli mu kardynałowie. Do sieci trafiło nagranie z tego wydarzenia.

Wizyta kardynałów u Benedykta XVI miała miejsce po zakończeniu konsystorza, czyli w sobotę 5 października. Po tym jak papież Franciszek mianował 13 nowych kardynałów, udali się oni wszyscy razem do klasztoru Mater Ecclesiae, w którym mieszka papież-emeryt.

Nagranie zostało udostępnione przez Stolicę Apostolską. Widać na nim jak Benedykt XVI rozmawia z kardynałami przyciszonym głosem i jest podtrzymywany przez swojego sekretarza abp. Georga Gansweina.

– Po krótkim powitaniu, w którym przypomniał nowym kardynałom o wartości wierności papieżowi, Benedykt XVI wraz z papieżem Franciszkiem udzielił im błogosławieństwa – napisano w oświadczeniu.

Kard. Josef Ratzinger został papieżem 19 kwietnia 2005 r. i przyjął imię Benedykta XVI. Tym samym został następcą Jana Pawła II. W dniu 11 lutego 2013 r. oświadczył przed kardynałami, że rezygnuje z urzędu biskupa Rzymu z dniem 28 lutego tegoż roku. Od tamtej pory mieszka w klasztorze Mater Ecclesiae na terenie ogrodów watykańskich. Obecnie ma 92 lata.

Opublikowany przez Benedict XVI Sobota, 5 października 2019

Źródło: rmf24.pl, Facebook