Konfederacja ponownie wygrywa w sądzie z rządową TVP! Dostali zakaz rozpowszechniania kłamstw i muszą przeprosić w „Wiadomościach”

Czy tak będzie wyglądał
Czy tak będzie wyglądał "pasek" z przeprosinami w Wiadomościach TVP? Źródło: tter

Konfederacja po raz kolejny wygrała w sądzie z rządową propagandą! TVP dostałą zakaz rozpowszechniania nieprawdziwych informacji oraz nakaz przeproszenia Konfederacji w głównym wydaniu „Wiadomości”.

„Wygrywamy z TVP ponownie! Sąd zakazał TVP rozpowszechniania nieprawdziwych informacji jakoby to w żadnym sondażu #Konfederacja nie przekraczała progu wyborczego oraz nakazał sprostowanie tych informacji! TVP ma także ponownie przeprosić Konfederację w głównym wydaniu Wiadomości!” – napisał na Twitterze Bartłomiej Pejo z Konfederacji.

Bardziej dosadny był jeden z liderów prawicowej partii Robert Winnicki.

„Po raz drugi wygraliśmy z Wiadomościami TVP w sądzie. Urbanoidy z Woronicza będą musiały przeprosić za manipulacje zawarte w poprzednich „przeprosinach” nakazanych przez sąd i opublikować rzetelny materiał. A my cięgle czekamy na takie paski 😀”

Jakub Kulesza z Konfederacji zamieścił na Twitterze sentencję wyroku sądu. Możemy przeczytać w nim m.in., że TVP dostała zakaz rozpowszechniania nieprawdziwych informacji jakoby żaden inny sondaż poza sondażem dla „Super Expressu” nie dawał tej partii szans na wejście do Sejmu.

TVP nie może więcej emitować zakłamanego materiału, który opublikowali jako sprostowanie po poprzednim wyroku sądu.

„Wiadomości” TVP mają także przeprosić Konfederację w głównym wydaniu tego programu, najpóźniej dzień po ogłoszeniu rzeczonego wyroku.