KONIEC ŚWIATA! Fakty TVN obiektywnie o Konfederacji. „Ich pomysł to Polska tradycyjna i nowoczesna” [VIDEO]

Piątka Konfederacji zaprezentowana w
Piątka Konfederacji zaprezentowana w "Faktach". / foto: Prt Sc TVN
Prenumerata NCZ! z prezentem

„Fakty TVN” postanowiły pomóc Konfederacji na ostatniej prostej kampanii? W głównym programie informacyjnym TVN-u pokazano materiał o programie Konfederacji, z przebitkami z klipu wyborczego partii.

Uczciwe zaprezentowanie „piątki Konfederacji”, pokazanie jej wolnościowego przekazu w sferze gospodarki, a także pominięcie kontrowersyjnych dla widzów TVN tematów, takich jak imigracja, sprzeciw wobec ideologii LGBT oraz zakaz aborcji.

Materiał rozpoczyna się od fragmentu klipu wyborczego Konfederacji, w którym jest mowa o najwyższej w historii obniżce podatków i zostawieniu pieniędzy w portfelach obywateli.

Następnie przedstawiono postulaty „piątki Konfederacji”, czyli likwidacja podatku dochodowego i obowiązku płacenia ZUS, szybkie i sprawiedliwe sądy, bon edukacyjny i kulturowy, silna armia i podmiotowa polityka zagraniczna oraz zdrowe życie.

Następnie pojawiła się wypowiedź Roberta Winnickiego, który zapowiedział, iż Konfederacja będzie miała minimum kilkudziesięciu posłów. Dodatkowo podkreślono, że partia oczekuje rozliczenia aferzystów.

Z klipu wybrano też fragment „13 października ja na pewno, na Konfederację daję głos królewno”. Wspomniano także o tym, że Konfederacja ma aż 100 projektów ustaw autorstwa Sławomira Mentzena. – Ich pomysł to Polska tradycyjna i nowoczesna za razem – mówił lektor.

W materiale pojawiły się oczywiście słowa Korwin-Mikkego o ewentualnym sojuszu z Rosją, jeżeli ten z USA nie wypali, aby uniknąć wojny z naszym największym sąsiadem. Warto podkreślić, że również te słowa nie zostały w żaden sposób zmanipulowane.

Pokazano również wypowiedź Konrada Berkowicza, który mówił o „1000 plus”, czyli powszechnej uldze podatkowej. Na koniec podkreślono, że Konfederacja stanęła w obronie dobrego imienia Kornela Morawieckiego.