9-latek oskarżony o pięciokrotne morderstwo, w tym zabicie trójki dzieci! Podobna sprawa miała miejsce w Polsce

Emil B. Źródło: polsat news - Youtube print screen

9-latek miał celowo dokonać podpalenia na campingu w Illinois. W wyniku tego tragicznego zdarzenia zginęło 5 osób, w tym trójka dzieci.

Roczne dziecko, dwoje dwulatków, 34-letni mężczyzna i 69-letnia kobieta – 5 osób zginęło w wyniku tragicznego zdarzenia, które miało miejsce na polu campingowym w Illinois.

„The Guardian”, „Associated Press”, „USA Today” i „Northeastern” informują, że za podpaleniem ma stać 9-letnie dziecko. Oskarżyciele twierdzą, że dziecko było świadome tego, co robi. Pierwszy raz od 2006 roku ktoś tak młody stanie przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia.

Postawienie tak poważnego oskarżenia przed dzieckiem, wywołało w Stanach spore kontrowersje.

– 9-latki nie wiedzą, że Święty Mikołaj nie istnieje. Nie wiedzą, że ludzie umierają i nie wracają do życia – powiedział Gus Kostopoulos, były amerykański prokurator.

Tymczasem w Polsce mieliśmy ostatnio do czynienia z podobnym zdarzeniem. 10 maja 15-letni Emil B. śmiertelnie ranił nożem 16-letniego Kubę w szkole w warszawskim Wawrze. Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Południe zdecydował, że chłopal będzie sądzony jak dorosły.

Źródło: Sąd Okręgowy w Warszwie/”The Guardian”/”Associated Press”/”USA Today”/”Northeastern”