Awantura o telefon! Marek Suski pozywa w trybie wyborczym Pawła Kukiza

Paweł Kukiz i Marek Suski. foto: Prt Sc Polsat News / PAP/Piotr Polak
Paweł Kukiz i Marek Suski. foto: Prt Sc Polsat News / PAP/Piotr Polak

To będzie kolejny proces w trybie wyborczym. Szef Gabinetu Politycznego Premiera RP Marek Suski pozwał Pawła Kukiza. Chodzi o wypowiedź, w której Kukiz twierdził, że Suski mógł paść ofiarą ataku hakerów być podsłuchiwany, gdyż korzystał z chińskiego telefonu.

Kiedy w styczniu Paweł Kukiz gościł w programie „Onet Opinie” Andrzeja Stankiewicza, powiedział, że Marek Suski otrzymał telefon Huawei od chińskiej delegacji.

– Pamiętam sytuację, gdy przed posiedzeniem komisji służb specjalnych Marek Suski wyciągnął z kieszeni telefon firmy Huawei. Gdy zapytałem go, skąd ma takiego smartfona, odpowiedział, że otrzymał go od delegacji chińskiej – powiedział Kukiz.

Marek Suski otrzymał od Chińczyków telefon Huawei P9, gdy gościł w Państwie Środka w 2017 r. Polityk Prawa i Sprawiedliwości utrzymuje jednak, że nigdy nie korzystał z tego urządzenia.

Natomiast we wtorek, podczas rozmowy Suskiego z dziennikarzem Onetu Marcinem Zawadą, szef Gabinetu Politycznego Premiera RP wyjawił, że pozwał Pawła Kukiza w trybie wyborczym.