Polska – Rosja 3:1 w siatkarskim Pucharze Świata

Właśnie zakończył się mecz Polska – Rosja w siatkarskim Pucharze Świata. Biało-czerwoni pokonali swoich rywali 3:1. To kolejny sukces polskich siatkarzy po brązowym medalu Mistrzostw Europy.

Polacy przystąpili do spotkania w bojowych nastrojach. Ich nastawienie było widoczne na boisku, ale mimo to przegrali pierwszy set 25:27.

Drugi set padł łupem Polaków. Na boisku wyróżniali się Bartosz Kurek i Wilfredo Leon. Ostatecznie Biało-czerwoni wygrali tę część meczu 25:21.

Trzeci set to kolejny popis gry Polaków. Biało-czerwoni nie dali szans Rosjanom i wygrali go 25:18. Kurek i Leon znowu byli bezkonkurencyjni.

Do rozstrzygnięcia spotkania wystarczyły 3 sety. Polacy punktowali regularnie, jednak Rosjanie doprowadzili na chwilę do remisu. Ostatecznie czwarty set zakończył się wynikiem 25:22, a cały mecz 3:1.