Elizabeth Warren liderem demokratów! W sondażach wyprzedza Bidena i Sandersa

Elizabeth Warren / Fot. Flickr
Elizabeth Warren / Fot. Flickr

Demokratyczna nadzieja prezydencka, Elizabeth Warren, wyprzedziła rywala Joe Bidena w czterech z pięciu ostatnich sondaży, a ten wynik plasuje ją na pierwszym miejscu wśród demokratycznych polityków ubiegających się o prezydencką nominację.

Do tej pory b. wiceprezydent Joe Biden i sen. Barnie Sanders byli zdecydowanymi faworytami do uzyskania nominacji swojej partii jako kandydaci na urząd prezydenta. Widocznie jednak elektorat demokratów uznał, że obaj są już zbyt starzy (starsi od Trumpa), że wygrać z pełnym werwy prezydentem.

Warren, senator z Massachusetts, uzyskała 26,6 proc. poparcia w średniej sondaży RealClearPolitics, a byłego wiceprezydent 26,4 proc.

Ona pokonała Bidena po tym, jak uzyskała 29 proc. poparcia w nowej ankiecie na Uniwersytecie Quinnipiac i uzyskała 27 proc. w nowej ankiecie IBD / TIPP, pokonując Bidea, który w obu ankietach uzyskal po 26 proc. Uzyskała także 26 proc. poparcia w ankiecie Economist / YouGov w zeszłym tygodniu, bijąc c 22% Bidena 26 proc, i otrzymała 28 proc. w ankiecie na Uniwersytecie Monmouth w porównaniu z 25 proc. Bidena.

Biden wgrał tylko w sondażu Politico / Morning Consult, zdobywając 33 proc. poparcia w porównaniu z 21 proc. Warrena.

W średniej ankiet RealClearPolitics z wtorku Warren i Biden wyprzedzają resztę. Inni już się przestali liczyć. Sen. Bernie Sanders uzyskał 14, proc. poparcia. Burmistrz Pete Buttigieg 5,6 proc., senator Kalifornii Kamala Harris 4,4 proc., a przedsiębiorca Andrew Yang na 2,8 proc. Wszyscy pozostali kandydaci demokratyczni, którzy chcą rzucić wyzwanie prezydentowi Donaldowi Trumpowi w 2020 r., Są na poziomie 2% lub niższym.

„Krajowa przewaga Bidena nad Warrenem zniknęła” – powiedział Charles Gabriel, analityk Capital Alpha Partners. Dodał, że senator z Massachusetts „staje się coraz większa na Wall Street”, czyli ma coraz większe poparcie biznesu.

Senator wielokrotnie twierdziła, że pochodzi z plemienia Czirokezów.

Źródło: The Drudge Report