Imigrant z Afganistanu zabił 15-latkę. Teraz znaleziono go martwego w celi. Zemsta więźniów?

Więzienie/Fot. Ilustracyjne/Fot. PAP/Radoslav Dramik
Więzienie/Fot. Ilustracyjne/Fot. PAP/Radoslav Dramik

Imigrant z Afganistanu został znaleziony martwy w celi w więzieniu w Niemczech. Trafił do niego za morderstwo na swojej 15-letniej dziewczynie, którego dokonał w grudniu 2017 roku. Sprawę jego śmierci bada teraz policja.

Abdul D. został znaleziony przez strażników martwy w swojej celi w więzieniu dla nieletnich w Schifferstadt. Sprawą już zajmuje się policja.

Abdul pochodził z Afganistanu. Obecnie podejrzewa się, że popełnił samobójstwo bez udziału osób trzecich. Straż więzienna zaznacza jednak, że nie widzieli wcześniej żadnych oznak, by Afgańczyk chciał targnąć się na swoje życie.

Wiem, że mój klient miał problemy podczas pobytu w więzieniu, ale miały one charakter dyscyplinarny. Nie uwierzyłbym, że chciał popełnić samobójstwo – jednak ostatnio nie miałem z nim kontaktu – powiedział Maximilian Endler, prawnik skazanego.

Abdul D. został skazany we wrześniu ubiegłego roku za morderstwo popełnione w grudniu 2017 roku. Zamordował swoją 15-letnią byłą dziewczynę, która postanowiła się z nim rozstać. Imigrant nie mógł się z tym pogodzić i zadał dziewczynie kilka ciosów nożem, w skutek czego zginęła.

Skazano go na 8,5 roku więzienia.

Źródło: o2.pl