Autocenzura w polskich mediach. „Gazeta Polska Codziennie” zamazała znaczek „STOP 447”

Krzysztof Bosak Fot. screen GPC

Gazeta Polska Codziennie ocenzurowała znaczek „STOP 447” jaki nosi w klapie marynarki jeden z liderów Konfederacji Krzysztof Bosak.

GPC w swoim piątkowym wydaniu umieściła na swojej frontowej stronie zdjęcie Krzysztofa Bosaka. W zdjęciu dokonano retuszu. Zamazano znaczek z przekreśloną liczbą „447”.

Znaczek „STOP 447” nawiązuje do amerykańskiej ustawy nr 447 z 2017 roku, której nazwa brzmi „o niezwłocznym uczynieniu sprawiedliwości ocalonym z Holocaustu, którym nie zadośćuczyniono ich strat”.

Faktycznie ta ustawa jest uważana jako akt prawny mający zmusić Polskę do zapłaty gigantycznej sumy organizacjom żydowskim za żydowskie mienie bezspadkowe po ofiarach Holokaustu pomordowanych przez Niemców.

Przeciwko tej manipulacji w sprawie bezspadkowego mienia, nieznanej ani w prawie amerykańskim, ani w prawie w polskim, ani w żadnym innym znanym systemie prawnym naszej cywilizacji, protestuje Konfederacja, protestują liczna polskie organizacje tu i w USA. Werbalnie, przeciwko płaceniu jest również premier Morawiecki.

Takie cenzorskie działania ze znaczkiem „STOP 447” przypominają epokę PRL, kiedy cenzurowało się niewygodne fakty.

Można zadać pytanie, w czyim interesie GPC to robi?

Źródło: GPC