Na Wschodzie bez zmian. Zdefraudował gigantyczną kwotę pieniędzy i uciekł z Rosji

Rubel Fot. Pixabay

Były gubernator obwodu czelabińskiego Borys Dąbrowski, podejrzany o sprzeniewierzenie 20 miliardów rubli (równowartość 188 mln zł), uciekł z Rosji podczas dochodzenia. Według rozmówcy agencji urzędnik jest w Szwajcarii. Nie podano, kiedy dokładnie opuścił Rosję.

Wcześniej prawnik byłego gubernatora Igor Trunow powiedział, że przeciwko Dubrowskiemu została wszczęta sprawa o nadużycie władzy. Szkody w przypadku defraudacji środków budżetowych wynoszą ponad 20 miliardów rubli. Śledczy uważa, że ​​urzędnik popełnił to przestępstwo w latach 2016-2018.

Dubrowski był gubernatorem obwodu czelabińskiego w 2014 r. W marcu 2019 r. Wysłał list z rezygnacją ze stanowiska do prezydenta Władimira Putina. Według gubernatora rezygnacja była to jego osobistą decyzją.

W 2016 roku Dubrowski stał się jednym z oskarżonych w tak zwanej „panamskiej afery”, w wyniku śledztwa przeprowadzonego przez międzynarodową grupę dziennikarzy. Według nich, jako gubernator, wielokrotnie kupował rachunki własnych firm za pośrednictwem spółki offshore. W następstwie tego, Prokuratura Generalna rozpoczęła kontrolę działalności gospodarczej polityka.

Śledztwo przeprowadzone przez rosyjską prokuraturę wykazało, że doszło do gigantycznej defraudacji na sumę ok. 20 mld rubli (równowartość 188 mln zł.).

Lenta.ru