Brutalne pobicie w Gdańsku! Czterech nastolatków skatowało 16-latka

zdj. ilustracyjne. Akcja Policji. Foto: PAP
zdj. ilustracyjne. Akcja Policji. Foto: PAP

Do 8 lat więzienia grozi nastolatkom, którzy wywabili ze szkoły i pobili do nieprzytomności 16-latka w Gdańsku.

Powiadomieni przez lekarzy policjanci ustalili tożsamość i zatrzymali czterech sprawców napadu.

Jak poinformowała oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, st. asp. Karina Kamińska, pokrzywdzony 16-latek trafił do szpitala 11 października. – Lekarze podejrzewali, że nastolatek został pobity. Od razu po przywiezieniu chłopca do placówki medycznej zaalarmowali o zdarzeniu policjantów – przekazała Kamińska.

Wyjaśniła, że do szpitala skierowano policyjnych wywiadowców. Ustalili oni, że chłopak został wywabiony pod pretekstem spotkania przez znajomego z gdańskiej szkoły, w której się uczy. W umówionym miejscu na nastolatka czekało – oprócz kolegi – trzech nieznanych mu młodych mężczyzn. Czterech napastników pobiło 16-latka. Gdy ten stracił przytomność, uciekli.

Policjanci, którzy pracowali nad sprawą, dzięki dobremu rozpoznaniu, rozmowom ze świadkami, bardzo szybko ustalili tożsamość napastników – podała Kamińska.

Sprawcy to młodzi mężczyźni w wieku 16, 17, 18 i 19 lat. Wszyscy zostali zatrzymani na terenie powiatu gdańskiego i doprowadzeni do policyjnego aresztu. 12 października postawiono im zarzuty pobicia, za który to czyn grozi do ośmiu lat więzienia. Napastnicy zostali objęci policyjnym dozorem. Sprawa najmłodszego z nich zostanie przekazana sądowi rodzinnemu.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że prawdopodobną przyczyną pobicia 16-latka była zazdrość o znajomość pokrzywdzonego z jedną z koleżanek napastników.

Źródło: PAP