Po przegranych wyborach w PO wrze! Czy dojdzie do wojny o stołki? Mucha wprost: „Te wybory były do wygrania”

Grzegorz Schetyna. Foto: PAP
Grzegorz Schetyna. Foto: PAP

Szybko poszło! PKW dopiero podało wyniki wyborów a w Koalicji Obywatelskiej już doszło do starcia o władzę. Czy po kolejnych przegranych przez Platformę Obywatelską wyborach dni Grzegorza Schetyny jako szefa klubu są policzone? Joanna Mucha nie ma wątpliwości.

Od wielu miesięcy Grzegorz Schetyna ma pod górkę. Nawet w TVN-ie jest już atakowany. Większość tamtejszych dziennikarzy i ekspertów twierdzi, że Platforma Obywatelska powinna podjąć decyzję o zmianie lidera.

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Joanna Mucha, była dziś gościem w TVN 24 i mówiła tam o wynikach wyborów i przyszłości Grzegorza Schetyny.

– Stanęliśmy na wysokości zadania przynajmniej pod tym względem, że jako opozycja, jako trzy bloki opozycyjne nie atakowaliśmy się. Właściwie prawie nie było, poza drobnymi uszczypliwościami, jakichś targów między nami. Wiedzieliśmy, gdzie jest przeciwnik polityczny, prawdziwy – mówiła Joanna Mucha na antenie TVN24.

W TVN24 padły dość zabawne słowa, jakoby te wybory były do wygrania przez Koalicję Obywatelską.

– Mogliśmy to wygrać – powiedziała Mucha. – I tylko to, że ta kampania została przeprowadzona w taki, a nie inny sposób, sprawiło że niestety wygrane nie zostały – stwierdziła.

Zapytana, czy rozliczenia w partii rozpoczną się od szefa, odparła:

– Z pewnością każda partia będzie w tej chwili prowadziła wewnętrzne rozmowy.

– Czy ja dobrze rozumiem, że pani rozpoczęła teraz w PO proces rozliczania swojego przewodniczącego z przebiegu kampanii wyborczej? – upewniał się gospodarz programu Andrzej Morozowski.

– Taki proces się już rozpoczął, taka dyskusja w PO trwa i jak najbardziej myślę, że w ciągu najbliższych dni i tygodni będziemy o tym rozmawiać. Jedno wiemy po tych wyborach, że PiS następnej kadencji już nie wygra. (…) Uważam, że jakiś proces weryfikacji musi nastąpić – wyjaśniła Mucha.

Źródło: TVN24