Szczepan Twardoch w mocnych słowach o wynikach wyborów: „Zasłużona klęska pajaców”

Szczepan Twardoch i Grzegorz Schetyna. Foto: Facebook/ PAP
Szczepan Twardoch i Grzegorz Schetyna. Foto: Facebook/ PAP

Popularny pisarz na swoim koncie na Facebooku ostro skomentował wyniki wyborów parlamentarnych. Szczepan Twardoch ostro pojechał po opozycji totalnej i partii rządzącej.

Szczepan Twardoch na swoim koncie na Facebooku ostro skomentował wyniki wyborów parlamentarnych.

– Słuchajcie, może z okazji zasłużonej klęski pajaców i niezasłużonego zwycięstwa dziadów borowych… – zaczyna swój wpis na Facebooku. Pisarz takich hitów wydawniczych jak chociażby „Król” czy „Morfina” zarzuca opozycji pychę i arogancję.

– (…) Ktoś zechciałby podzielić się w mediach społecznościowych błyskotliwą analizą zwycięstwa tego przyczyn, obejmującą opinie o rozdawnictwie, kupowaniu głosów za 500+, niskim poziomie oświaty i czytelnictwa, chłopach pańszczyźnianych, oraz koniecznie oburzenie na lud głosujący zgodnie ze swoim materialnym interesem (w demokracji! skandal!) nie zaś zgodnie z Wartościami Wyższymi? No kto? – pyta retorycznie pisarz.

– Bardzo proszę. Żadnej jeszcze nie czytałem. Bardzo brakuje takich głosów. Kiedy głosujący na PiS dowiedzą się, jak bardzo nimi gardzicie, to na pewno zrobi im się tak głupio, że następnym razem to nawet na Schetynę zagłosują, byle zasłużyć na wasz podziw. – dodaje.

Oto jak ten wpis komentują internauci:

– Kiedyś, kiedyś kształtowaniem ducha narodu zajmowali się poeci- dramaturdzy- pisarze…Teraz, czekają na błyskotliwe analizy czytelników…Ot, zmiana… – pisze jedna z internautek.

– PiS wygrał po raz kolejny bo ludzie poczuli się ważni, w końcu ktoś im dał pieniądze do ręki, realną gotówkę. A opozycja? Słaba, słabiutka bez pomysłu i chaotyczna.- dodaje kolejny.

Źródło: Facebook: Szczepan Twardoch