Kim jest Artur Dziambor, poseł Konfederacji? Poznaj sylwetkę wolnościowego polityka

Artur Dziambor. / foto: Konfederacja
Artur Dziambor. / foto: Konfederacja
REKLAMA

Artur Dziambor będzie jednym z pięciu przedstawicieli partii KORWiN w nowym Sejmie. Kim jest poseł Konfederacji z Gdynii?

Imię i Nazwisko: Artur Dziambor
Wiek: 37 lat
Data i miejsce urodzenia: 27.01.1982, Gdynia

REKLAMA

Absolwent zarządzania i marketingu w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni oraz filologii angielskiej w Pomorskiej Wyższej Szkole Nauk Stosowanych.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Od wielu lat zaangażowany w działalność polityczną. W roku 1999, był jednym ze współzałożycieli ogólnopolskiego stowarzyszenia konserwatywno-liberalnego KoLiber, mającego bliskie powiązania z Unią Polityki Realnej. Z tą też partią był związany, choć w roku 2002 startował w wyborach samorządowych z list KWW „Naprzód Gdynio! – Lista Prawicowa”. W wyborach lokalnych próbował swoich sił jeszcze w 2006, 2014 i 2018 roku.

Od 2011 roku działał aktywnie w Kongresie Nowej Prawicy, gdzie pełnił funkcję wiceprezesa partii. Od 2018 roku był także członkiem partii KORWiN, w której piastował funkcję członka Rady Krajowej. Swoich sił próbował również w wyborach do parlamentu europejskiego w latach 2014 oraz 2019. W obydwu przypadkach bez sukcesu.

W wyborach parlamentarnych 2019 był liderem listy Konfederacji w okręgu nr 26 Słupsk. Uzyskał w nim łączną liczbę głosów 19 334, co dało 3,33 procent poparcia. Taki wynik zapewnił możliwość pełnienia funkcji posła RP.

REKLAMA