Polacy rozgromili Iran i zajęli 2 miejsce w siatkarskim Pucharze Świata

Apeldoorn, Holandia, 23.09.2019. Radość polskich siatkarzy - od lewej: Paweł Zagtorski, Wilfredo Leon, Michał Kubiak, Fabian Drzyzga, Mateusz Bieniek i Maciej Muzaj podczas meczu ćwierćfinałowego na mistrzostwach Europy z Niemcami, w hali
Apeldoorn, Holandia, 23.09.2019. Radość polskich siatkarzy - od lewej: Paweł Zagtorski, Wilfredo Leon, Michał Kubiak, Fabian Drzyzga, Mateusz Bieniek i Maciej Muzaj podczas meczu ćwierćfinałowego na mistrzostwach Europy z Niemcami, w hali "Omnisport" w Apeldoorn, 23 bm. (paw) PAP/Maciej Kulczyński

Polska bez problemów pokonała w Hiroszimie Iran 3:0 (25:18, 25:18, 25:16) w meczu ostatniej, 11. kolejki Pucharu Świata siatkarzy. Dzięki temu zdobyliśmy 2 miejsce w całym turnieju.

Mecz z Iranem miał jednostronny przebieg i wygrana naszych siatkarzy nie była ani przez moment zagrożona.

Dzięki zwycięstwo Polacy zajęli drugie miejsce w turnieju. W trakcie Pucharu Świata biało-czerwoni odnieśli dziewięć zwycięstw i odnieśli 2 porażki z USA oraz Brazylią.

Pucharu Świata w Japonii wygrali Brazylijczycy, których we wtorek czeka jeszcze spotkanie z Włochami.

To kolejny sukces polskich siatkarzy w tym roku. We wrześniu wywalczyli srebrny medal na Mistrzostwach Europy a wcześniej zapewnili sobie awans na Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w przyszłym roku właśnie w Japonii.

Źródło: PAP/nczas