Tak Kukiz’15 reanimował PSL. Z kilkudziesięciu posłów wprowadził zaledwie pięciu

Paweł Kukiza. Foto: PAP
Paweł Kukiz. Foto: PAP

Koalicja Polska Polskiego Stronnictwa Ludowego i Kukiz’15 okazała się sukcesem. Lista PSL zdobyła ponad 8,5 procent głosów i wprowadziła 30 posłów. Ilu z nich pochodzi z Kukiz’15?

Paweł Kukiz wprowadził swój ruch do Sejmu w 2015 roku wykorzystując falę buntu wobec systemu. Wówczas miał ponad 40 posłów, którzy jednak szybko się rozeszli. Dziś nie ma ich w polityce, a jeżeli są to pozostali w PiS-ie czy Konfederacji.

Niewielu z nich pozostało wiernie przy Pawle Kukizie. Ruch Kukiz’15 chwali się na Facebooku 30 posłami w ramach Koalicji Polskiej. Choć liczba posłów nie powala, to trzeba zwrócić uwagę, iż to wynik ordynacji, a sam wynik jest dość wysoki.

Posłów ruchu Kukiz’15 z poprzedniej kadencji Sejmu będzie jednak jak na lekarstwo, bo zaledwie…5. Sukces odniósł sam Paweł Kukiz, a także „rolnik z Podkarpacia” Stanisław Tyszka.

Poza nimi w Sejmie znaleźli się Agnieszka Ścigaj, która startowała z Krakowa. Paweł Szramka, który w Toruniu zdobył mniej głosów niż Sławomir Mentzen oraz Jarosław Sachajko.

Źródło: wprost.pl