Feministki znów w akcji! Będzie kolejny strajk kobiet. „Jesień średniowiecza”

Strajk kobiet w marcu 2018 roku/fot. PAP/Marcin Obara
Strajk kobiet w marcu 2018 roku/fot. PAP/

Ogólnopolski Strajk Kobiet organizuje w środę kolejny protest przed Sejmem. Feministki obawiają się, że rząd zamierza wprowadzić ustawowy zakaz prowadzenia edukacji seksualnej.

– My, jeśli będzie trzeba, zorganizujemy się bardzo szybko – powiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską w poniedziałek Marta Lempart z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Dzisiejszy protest odbędzie się pod hasłem „Jesień średniowiecza”. Jest on organizowany ze względu na obawę środowisk feministycznych przed wprowadzeniem ustawowego zakazu edukacji seksualnej.

– Zdaniem PiS i prawicowych fundamentalistów religijnych spod znaku „Pro Prawo do Życia” i Ordo Iuris zdecydowanie za mało dzieci i młodzieży w Polsce jest molestowanych i gwałconych przez księży, popełnia samobójstwa ze względu na nieheteronormatywną orientację seksualną. Jednocześnie, za mało dziewcząt i kobiet zachodzi w niechciane ciąże i dokonuje niebezpiecznych zabiegów w podziemiu aborcyjnym – stwierdziły feministki we wpisie na Facebooku.

– Partia nienawiści w polskim Sejmie pragnie znacząco zwiększyć te wskaźniki, zakazując edukacji seksualnej, uczącej m. in. o złym dotyku, orientacjach seksualnych i zapobieganiu ciąży, bredząc o prawach rodziny. Średniowiecznej – dodają organizatorki protestu.

Protest rozpocznie się o godzinie 17.30. Podobne wydarzenie jest organizowane również we Wrocławiu pod Pręgierzem.