Jarosław Kaczyński, Szpital Źródło: YouTube, Pixabay, Collage

PiS wprowadził ustawę antywywozową, która zabrania łączyć działalność leczniczą z prowadzeniem hurtowni farmaceutycznej. W jej wyniku upadło wiele hurtowni zaopatrujących szpitale w znacznik do przerzutów nowotworowych w piersi. Sytuacja jest tak poważna, że w całym kraju przesuwane są obecnie tego typu zabiegi.

Jedną nieprzemyślaną etatystyczno-socjalistyczną ustawą PiS w zasadzie zdelegalizował w Polsce wycinanie nowotworów piersi. Rząd wprowadził ustawę antywywozową, która zabrania łączyć działalność leczniczą z prowadzeniem hurtowni farmaceutycznej. W jej wyniku upadło wiele hurtowni zaopatrujących szpitale w znacznik do przerzutów nowotworowych w piersi.

Sytuacja jest tak poważna, że od końca września w całym kraju przesuwane są obecnie tego typu zabiegi.

Michalkiewicz. The Movie

Pod koniec września zapasy znaczników się kończyły i chcieliśmy przesuwać planowe zabiegi mastektomii -powiedział chirurg z Lubelszczyzny w rozmowie z „Rzecząpospolitą”.

Wesprzyj VII Konferencję Prawicy Wolnościowej (kliknij w obrazek).
Wesprzyj VII Konferencję Prawicy Wolnościowej (kliknij w obrazek).

Pozostają operacje w niższym standardzie

Niektórzy lekarze przyznają, że w drastyczniejszych i bardziej palących przypadkach, po odnotowaniu braku znaczników zadecydowano o przeprowadzeniu operacji w niższym standardzie.

Jest to zła zmiana i sprowokowane przez rząd działanie na niekorzyść pacjentek. Operowanie bez znaczników wyklucza oznaczenie węzłów chłonnych znajdujących się najbliżej guza nowotworowego, w których najczęściej pojawiają się przerzuty.

Niestety, tak się kończą próby regulacji rynku przez socjalistów. Zawsze cierpi konsument. W przypadku służby zdrowia takie regulacje mogą mieć tragiczne konsekwencje.

Źródło: Rzeczpospolita