To koniec Grzegorza Schetyny? Donald Tusk i Władysław Kosiniak-Kamysz mają już plan

Donald Tusk , Grzegorz Schetyna i Władysław Kosiniak-Kamysz. Foto: PAP
Donald Tusk , Grzegorz Schetyna i Władysław Kosiniak-Kamysz. Foto: PAP

Po zwycięstwie Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych sytuacja w obozie Koalicji Obywatelskiej nie wygląda najlepiej. Pojawiają się ciągle nowe pretensje do Grzegorza Schetyny, który – zdaniem wielu polityków – prowadził kampanię w sposób nieudolny. Oznacza to, że nadszedł już czas rozliczeń, a przyszłość obecnego lidera jest bardzo niepewna.

Internet aż huczy od różnych teorii spiskowych i możliwych scenariuszy. Pojawia się wiele głosów, które domagają się odejścia Grzegorza Schetyny.

Ostatnio pojawiła się nowa koncepcja, u podstaw której ma leżeć sojusz pomiędzy Donaldem Tuskiem a Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Szef Polskiego Stronnictwa Ludowego miałby być kandydatem na prezydenta zjednoczonej opozycji.

– To jest więcej niż przeczucie, też tak sadzę. Tusk sam nie startując(?) będzie Władysława Kosiniaka-Kamysza promował, nie tak dawno mówił ,ze WKK byłby dobrym premierem. Widać po ruchach Kosiniaka z dystansowaniem się od Schetyny, że taki scenariusz prezydentury jest projektowany po cichu z udziałem Donalda Tuska – można przeczytać na Twitterze.

Wesprzyj VII Konferencję Prawicy Wolnościowej (kliknij w obrazek).
Wesprzyj VII Konferencję Prawicy Wolnościowej (kliknij w obrazek).

Tego typu porozumienie z całą pewnością nie spodobałoby się Grzegorzowi Schetynie. Jego pozycja znacząco by osłabła.

Źródło: se.pl