Na Filipinach powstaje największa na świecie statua Matki Boskiej. W środku kaplica św. Jana Pawła II. Czy przebije Jezusa ze Świebodzina? [VIDEO]

Matka Boska z Filipin Źródło: YouTube/MonteMaria

Budowa największej na świecie statui Matki Boskiej jest związana z jubileuszem 500-lecia chrztu Filipin. Pomnik Królowej Apostołów będzie jednocześnie wieżowcem spełniającym wiele funkcji.

Pomysł postawienia pomnika o gargantuicznej kubaturze powstał z okazji jubileuszu 500-lecia chrztu Filipin, który krajanie Duterte będą obchodzić w 2021 roku – to wtedy własnie obiekt zostanie oddany do użytku.

Wnętrze statui pomieści 12 kaplic Maryjnych, kaplicę, której patronować będzie św. Jan Paweł II, restaurację i przestrzenie mieszkalne. Będzie to jednocześnie pomnik, świątynia i wielofunkcyjny wieżowiec.

W takim wykorzystaniu posągu nie ma niczego zdrożnego, Matka Jezusa jest nawet nazywana w katolickich modlitwach „Wieżą z Kości Słoniowej”.

Filipińczykom trzeba przyznać, że ich projekt robi dużo większe wrażenie niż nasz rodzimy Jezus ze Świebodzina. Maryja będzie stała nad brzegiem morza, na przywodzącym na myśl czasy antyczne okrąglaku.

Źródło: YouTube/Deon.pl/Nczas.com