Opozycja się wścieknie? Polska w Radzie Praw Człowieka ONZ

Flaga ONZ/foto: pixabay
Flaga ONZ. Foto: pixabay

Przedstawiciele opozycji ciągle grzmią o łamaniu praworządności przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, a ponadto donoszą o łamaniu praw człowieka. Tymczasem Polska została wybrana do Rady Praw Człowieka ONZ na lata 2020-2022. Nasz kraj uzyskał 124 głosy. Oznacza to, że społeczność międzynarodowa nie widzi zagrożenia dla praw człowieka nad Wisłą.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało z tej okazji specjalny komunikat. Czytamy w nim, że „Rada Praw Człowieka jest organem pomocniczym Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Jej celem jest promowanie poszanowania praw człowieka oraz podstawowych wolności”.

W komunikacie tym można przeczytać również, iż „kontynuacja zaangażowania Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w rozwiązywanie problemów globalnych, w szczególności w zakresie ochrony praw człowieka i podstawowych wolności”.

Wybór Polski skomentował również Krzysztof Szczerski. Zamieścił on wpis w mediach społecznościowych.

Wesprzyj VII Konferencję Prawicy Wolnościowej (kliknij w obrazek).
Wesprzyj VII Konferencję Prawicy Wolnościowej (kliknij w obrazek).

– Kolejny międzynarodowy sukces Polski! Polska wybrana do Rady Praw Człowieka ONZ .Po pracach w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, rozpoczniemy nowe zadania. Dziękuję polskim dyplomatom, którzy razem z Prezydentem RP Andrzejem Dudą zabiegali o ten wybór.Znów pokazaliśmy że jesteśmy skuteczni! – napisał Szczerski.