Wojciech Cejrowski ostro: Gowin wyklucza koalicję z Konfederacją, bo PiS i cała reszta partii to jest układ z Magdalenki

Wojciech Cejrowski. / fot. YouTube
Wojciech Cejrowski. / fot. YouTube

Wojciech Cejrowski w ostrych słowach tłumaczy dlaczego wicepremier w rządzie PiS, Jarosław Gowin, wyklucza koalicję z Konfederacją.

Choć znany podróżnik w ramach protestu postanowił w tych wyborach wcale nie głosować, to jednak z jego słów można wyczytać, że to właśnie Konfederację uważa za partię, która jest „spoza systemu”.

Nie tak dawno wicepremier w rządzie PiS, Jarosław Gowin, wykluczył koalicję z Konfederatami. W opinii Wojciecha Cejrowskiego deklaracja ta wynika z tego, że „PiS i cała reszta partii to jest układ z Magdalenki”.

Rzeczywiście, nawet w kreującym się na antykomunistyczny PiS-ie znaleźć można takie postaci jak Stanisław Piotrowicz, czyli prokurator z czasów stanu wojennego, który sądził opozycjonistów.

Konfederacja jest obecnie jedynym ugrupowaniem, które w swoim programie nie sięga do rozwiązań znany z systemu słusznie minionego.

Cejrowski wyraził pogląd, że PSL to „dziewka portowa, która wchodziła z każdym w koalicję byle się do stołu dopchać”, a jednocześnie zauważył, że podczas wieczoru wyborczego w relacji z obozu ludowców „Paweł Kukiz miał smutną minę”. W opinii podróżnika „Kukiz poruszył w poprzednich wyborach ludzi, którzy nie mieli swojej reprezentacji w wyborach i nadal nie mają”. Teraz jednak były antysystemowiec związał się z partią na wskroś systemową.

Wesprzyj VII Konferencję Prawicy Wolnościowej (kliknij w obrazek).
Wesprzyj VII Konferencję Prawicy Wolnościowej (kliknij w obrazek).

Źródło: Radio Wnet