Biegunka, wymioty i zawroty głowy. Makabryczne skutki spożywania tego produktu z Biedronki

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Wikimedia/Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Wikimedia/Pixabay

Jak się okazuje producent ciastek „Bonitki”, dostępne do sprzedaży w sklepach sieci Biedronka, nie poinformował o mogącym być niebezpiecznym dwutlenku siarki, który znajduje się w produkcie. Obecnie można zwracać produkt do marketów.

Według informacji Państwowej Inspekcji Sanitarnej ciasteczka „Ekstra chrupiące Bonitki z dodatkiem czekolady. Herbatniki maślano-kakaowe z dodatkiem czekolady” zawierają dwutlenek siarki powyżej 10mg/kg, o czym producent był zobowiązany poinformować na opakowaniu.

Dwutlenek siarki występuje naturalnie w wielu produktach, takich jak jaja, szczypiorek, szczypiorku, szparagach czy cebuli, soi i pomidorach. Jednak w mniejszych ilościach, a ich obecność powyżej wskazanego poziomu jest niebezpieczna dla alergików.

Według portalu poradnikzdrowie.pl spożycie dwutlenku siarki przez osobę uczuloną wywołuje niemal natychmiastową reakcję, odczuwalną w czasie 15-30 minut, która objawia się poprzez:

– pokrzywkę i świąd;
– niestrawność, biegunkę, wymioty;
– trudności w połykaniu;
– zaczerwienienie skóry;
– zawroty głowy;
– spadek ciśnienia krwi;
– problemy z oddychaniem.

Wesprzyj VII Konferencję Prawicy Wolnościowej (kliknij w obrazek).
Wesprzyj VII Konferencję Prawicy Wolnościowej (kliknij w obrazek).

Produkt można zwracać do sklepów Biedronka nawet bez okazania paragonu. Chodzi konkretnie o partię produktu nr L 147 z datą minimalnej trwałości 23.07.2020. Firma Jeronimo Martins Polska S.A. poinformowała, że dobrowolnie wycofała tę partię produktu ze sprzedaży.

Źródło: wp.pl/poradnikzdrowie.pl