Świat sportu w szoku! Znany skoczek walczy z nowotworem. „Piep***ć raka. Tej wiosny usłyszałem druzgocącą wiadomość”

Fot. Miho NL/Wikimedia Commons

Jeden z najlepszych i najbardziej znanych skoczków narciarskich na świecie Bjoern Einar Romoeren zmaga się z chorobą nowotworową. To, co napisał na Instagramie wywołało dużą dyskusję w sieci.

W 2014 roku zakończył karierę sportową. Bardzo bogatą. Był fantastycznym skoczkiem więc wkrótce podjął współpracę z norweską kadrą narodową. Bjoern Einar Romoeren przyznał jednak, że choruje na najbardziej złośliwy nowotwór kości – nowotwór kręgosłupa. Diagnozę usłyszał na wiosnę.

„Piep***ć raka. Tej wiosny usłyszałem druzgocącą wiadomość, że mam guza w kręgosłupie. To trudna sytuacja dla mnie i dla mojej rodziny. Zacząłem już leczenie i przeżyję. Przede mną trudny czas, ale wygram tę walkę” – napisał na Instagramie Bjoern Einar Romoeren.

„Dotychczas przeszedłem już dwa etapy leczenia i za każdym razem byłem kompletnie wykończony. Nie miałem siły, a mój system immunologiczny nie istniał. Musiałem regularnie kontrolować temperaturę, bo gdyby ta utrzymywała się powyżej 38 stopni przez ponad godzinę, musiałbym trafić do szpitala” – pisał.

Teraz norweskiego skoczka czeka kolejny, 40-tygodniowy cykl chemioterapii. Cały sportowy świat trzyma kciuki za batalię Bjoerna!

Źródło: Instagram/Bjoern Einar Romoeren