Tak szykują III Wojnę Światową! Niemcy i USA ćwiczą użycie broni nuklearnej NATO w Europie

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Public Domain Pictures
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Public Domain Pictures

Czy trwają ostateczne przygotowania do III Wojny Światowej? Niemiecka agencja dpa donosi, iż amerykańskie i niemieckie wojska za naszą zachodnią granicą ćwiczą obecnie manewry związane z użyciem broni nuklearnej NATO w Europie.

Te ćwiczenia owiane są tajemnicą i niewiele o nich wiadomo. Niemiecka agencja dpa podaje, że odbywają się w bazie lotniczej Buechel w Nadrenii-Palatynacie, gdzie szykowane mają być manewry na wypadek wybuchu wojny z użyciem broni nuklearnej.

W manewrach mają uczestniczyć samoloty Bundeswhery z bazy lotniczej Buchel w Eifel. Trenowane są m.in. manewry bezpiecznego transportowania bomb z podziemnego magazynu na płytę lotniska oraz podwieszanie ich pod samoloty.

Następnie ćwiczone były loty, jednak już samolotami bez bomb. Nieoficjalnie mówi się, że chodzi o bomby atomowe B61, które siły NATO trzymają w tej właśnie bazie.

– Bomby B61 są bronią taktyczną – przeznaczoną do użycia w pobliżu linii frontu, w celu uderzeń w czułe punkty przeciwnika – na centra dowodzenia czy węzły komunikacyjne – podaje portal kresy.pl.