Maciej Stuhr kończy z alkoholem! Ciekawe, czy wpłynie to jakoś na jego zachowanie

Maciej Stuhr. / foto: Prt Sc TVN24
Maciej Stuhr. / foto: Prt Sc TVN24

Maciej Stuhr od jakiegoś czasu stał się niezwykle aktywny w mediach społecznościowych, gdzie krytykuje rząd Prawa i Sprawiedliwości. Na łamach swojego ostatniej książki aktor wyznał, że został abstynentem.

Przy okazji 44. urodzin Maciej Stuhra, wywiad z aktorem przeprowadziła Beata Nowicka. W jego trakcie pojawiła się także kwestia alkoholu.

– Do bilansu 44-latka możemy dodać, że rozstałem się z alkoholem – powiedział Stuhr.

Jako że natura nie znosi pustki, popularny aktor zastąpił jedną używkę inną.

Wesprzyj VII Konferencję Prawicy Wolnościowej (kliknij w obrazek).
Wesprzyj VII Konferencję Prawicy Wolnościowej (kliknij w obrazek).

– Zacząłem palić. Coś trzeba było wybrać. Doszedłem do tego, że szkoda życia na picie. Chciałbym przeżyć jeszcze bardziej świadomie drugą połowę. Nie odrealniać się niepotrzebnie – zdradził.

Dlaczego Stuhr zrezygnował z alkoholu? Okazuje się, że spożywanie wysokoprocentowych napojów nie służyło już jego organizmowi.

– Od dłuższego czasu czułem, że muszę coś z tym zrobić, że to zabiera za dużo moich myśli, kombinowania, samokontroli. Czy mogę jeszcze jeden kieliszek, czy już nie? Za dużo energii zacząłem na to wszystko tracić. Stwierdziłem, że kilkanaście lat spożywania alkoholu być może wystarczy. Swoje wypiłem, nabawiłem się tym. Poza tym z wiekiem alkohol przestaje działać na człowieka tak, jakby chciał, bardziej zaczyna truć niż rozweselać. Przestaje być zabawą, a staje się – ja mówię o sobie oczywiście, bo każdy ma swoje przygody, nawykiem, rytuałem, a czasami nawet koniecznością – wyznał aktor.

Ciekawe, czy zmiana w życiu Stuhra wpłynie na treści zamieszczane przez niego w mediach społecznościowych oraz poruszane w wywiadach?

Źródło: fakt.pl