Szok w USA! Imigranci na specjalnych prawach! Gubernator Kalifornii ułaskawił kryminalistów, by zapobiec ich deportacji

Gubernator Kalifornii Gavin Newsom / Fot. PAP
Gubernator Kalifornii Gavin Newsom / Fot. PAP

Gubernator Kalifornii Gavin Newsom ułaskawił w zeszłym tygodniu trzech skazanych imigrantów, by zapobiec ich deportacji ze Stanów Zjednoczonych. Cała trójka odsiadywała wyroki za przestępstwa kryminalne.

Sprawa dotyczy Arnou Aghamaliana z Iranu, Theara Seama z Kambodży i Victora Ayalę z Salwadoru. Skazani zostali prawomocnym wyrokiem sądu, a wobec tego – zgodnie z obowiązującym prawem – mogli zostać deportowani do rodzimych krajów.

Aghamalian to 42-letni uchodźca z Iranu. Skazano go za pomoc w podpaleniu samochodu właścicielowi klubu nocnego. 41-letni Seam został uznany za winnego rabunku oraz pomoc w ucieczce innemu poszukiwanemu. Z kolei 38-letniego Ayalę skazano aż trzykrotnie za różnego rodzaju kradzieże.

Gavin Newsom nie chciał dopuścić do ich deportacji ze Stanów Zjednoczonych, dlatego skorzystał z przysługującego gubernatorowi prawa i ułaskawił trzech imigrantów.

Federacja na rzecz Reformy Amerykańskiej Imigracji (IRLI) w 2018 roku ujawniła raport, z którego wynika, że w samym stanie Kalifornia mogło w sumie dojść aż do 5000 przypadków, w których imigranci zostali potraktowani łaskawiej przez wymiar sprawiedliwości tylko dlatego, by dodatkowym skutkiem ich „wykroczeń” nie była deportacja.

Ułaskawienie z tego tylko powodu przez gubernatora jest jednak pierwszym takim przypadkiem w Kalifornii.

Źródło: breitbart.com/Nczas.com