Róża Thun miała być potomkiem niemieckiego zbrodniarza. Okazała się być ciotką Kaczyńskiego

Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein i Jarosław Kaczyński/fot. PAP
Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein i Jarosław Kaczyński/fot. PAP

Środowisko PiS wypominało Róży Gräfin von Thun und Hohenstein koligację z niemieckim zbrodniarzem wojennym. Aby uciąć te plotki, zrobiła badania genealogiczne. Okazało się, że… jest ciotką Jarosława Kaczyńskiego!

Przez pewien czas hejterzy udostępniali w moich mediach społecznościowych zdjęcie człowieka o tym samym nazwisku, który ponoć był zbrodniarzem wojennym. Pisali, że to mój kuzyn, teść, dziadek, a nawet szwagier – powiedziała „Faktowi” Róża von Thun.

Poprosiła męża, by sprawdził genealogię rodzinną. Wyszło, że nie ma żadnych koligacji ze zbrodniarzem z II wojny światowej. Wyszło jednak coś, co nie spodoba się ani jej, ani jej przeciwnikom.

Według „Wielkiej genealogii” Marka Jerzego Minakowskiego, Róża von Thun to kuzynka 13 i 14 stopnia Jadwigi Kaczyńskiej, matki prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Unioposłanka twierdzi, że nie martwi jej fakt bycia odległą ciotką Kaczyńskiego.

W dobrej rodzinie dzieci zawsze traktują z szacunkiem ciotki i wujów, dlatego mówię: Jarku, umyj ząbki, zmów paciorek, bądź grzeczny i nie wtrącaj się w nieswoje sprawy – powiedziała von Thun.

Źródło: dziennik.pl