Konfederaci już w ławach sejmowych! Trwa szkolenie dla nowych posłów [FOTO]

Posłowie Konfederacji podczas szkolenia dla nowych posłów / Fot. Twitter/@KonradBerkowicz
Posłowie Konfederacji podczas szkolenia dla nowych posłów / Fot. Twitter/@KonradBerkowicz

W środę i czwartek w Sejmie trwa szkolenie dla posłów elektów, którzy w nadchodzącej kadencji po raz pierwszy zasiądą w ławach parlamentarnych. Wśród nich znalazło się siedmioro przedstawicieli Konfederacji Wolność i Niepodległość.

Szkolenie obejmuje takie zagadnienia, jak wykonywanie mandatu posła, procedura głosowań, składanie oświadczeń majątkowych, organizacja biur poselskich, formy współpracy międzynarodowej. Sejmowi debiutanci zapoznają się również z zasadami kwaterowania w Domu Poselskim.

Wśród posłów, którzy po raz pierwszy zasiądą w ławach sejmowych, jest 55 przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości, 45 Koalicji Obywatelskiej oraz po kilku z pozostałych ugrupowań.

Konfederację Wolność i Niepodległość w IX kadencji Sejmu reprezentować będzie 11 posłów. Siedmiu z nich po raz pierwszy zasiądzie w sejmowych ławach. To Grzegorz Braun, Konrad Berkowicz, Artur Dziambor, Dobromir Sośnierz, Krzysztof Tuduj, Michał Urbaniak i Krzysztof Kamiński.

Uroczystość wręczenia posłom IX kadencji zaświadczeń o wyborze odbędzie się w czwartek w Sali Kolumnowej Sejmu, w piątek zaświadczenia odbiorą nowo wybrani senatorowie. Inauguracyjne posiedzenia Sejmu i Senatu zaplanowano na 12 listopada.