Rosjanie i Białorusini ćwiczą pokonywanie przeszkód wodnych tuż za naszą granicą! Manewry koło Brześcia [VIDEO]

Białoruskie i rosyjskie oddziały desantowe/fot. Ministerstwo Obrony Białorusi
Białoruskie i rosyjskie oddziały desantowe/fot. Ministerstwo Obrony Białorusi

Rosjanie opublikowali film z toczących się tuż za naszą wschodnią granicą manewrów z udziałem wojsk Rosji i Białorusi. Ćwiczą pokonywanie przeszkód wodnych.

Rozpoczęte w poniedziałek manewry „Poisk-2019” odbywają się na poligonie położonym niedaleko położonego nad granicą z Polską Brześcia.

W ramach ćwiczeń białoruscy i rosyjscy spadochroniarze wykonali przerzut jednostek na ustalonej trasie, a w drodze do punktu docelowego sforsowali przeszkodę wodną.

Składający się z sił wydzielonych z rosyjskiego 137 Pułku Powietrznodesantowego oraz z białoruskiej 38 Samodzielnej Brygady Desantowo-Szturmowej łączony batalion wyposażony w bojowe wozy piechoty BMD-4 i BTR-MDM miał za zadanie pokonać rzekę Muchawiec i utrzymać pozycje po jej drugiej stronie do czasu przybycia sił głównych.

W ćwiczeniach biorą udział łącznie około 950 żołnierzy, w tym 350 z Rosji, oraz 250 jednostek sprzętu wojskowego oraz specjalnego, a także 10 śmigłowców i samolotów.

Manewrami dowodzi gen. dywizji Wadim Denisenko, dowódca sił specjalnych Białorusi.

Kolejne ćwiczenia mają objąć lądowanie spadochroniarzy, przeprowadzenie działań rozpoznawczych na tyłach nieprzyjaciela, a także szkolenia w prowadzeniu ognia przy pomocy różnych systemów uzbrojenia. Wsparcie ma zapewnić lotnictwo szturmowe.

Źródło: tvzvezda.ru