Znane marki promują seksistowski program. Stypendia do 12 tys. zł tylko dla kobiet!

Program stypendialny tylko dla kobiet/fot. prnt scrn stypendiadladziewczyn.pl
Program stypendialny tylko dla kobiet/fot. prnt scrn stypendiadladziewczyn.pl

Znane marki Intel oraz Perspektywy promują program stypendialny „Nowe technologie dla dziewczyn”. Jak czytamy w opisie programu, jest to „pierwszy w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną”. Czy to nie jest jawny seksizm i dyskryminacja mężczyzn?

Kluczowy dla rozwoju świata obszar nowych technologii charakteryzuje się wyjątkowo niskim wskaźnikiem zatrudnienia kobiet. Według różnych ujęć udział kobiet w branży informatycznej wynosi od kilku do maksymalnie 15%. A przecież kobiety stanowią połowę użytkowników nowych technologii. Ich udział w ich tworzeniu powinien być adekwatny – przekonują twórcy programu.

Co ciekawe, twierdzą też, że „tylko różnorodne, zbalansowane zespoły są w stanie tworzyć prawdziwie nowe rozwiązania”. Jak widać z realiów, jakoś udało się wysłać człowieka w kosmos i stworzyć przeróżne rozwojowe projekty informatyczne mimo braku tego „różnorodnego zbalansowania”.

Akcja skierowana jest wyłącznie do kobiet, w dodatku tylko tych młodych. Inni nie mogą liczyć na niemałe wsparcie finansowe i inne bonusy.

Stypendystki INTEL-PERSPEKTYWY otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki – doświadczonych pracowników firmy Intel. Dostaną stypendium w wysokości 12 000 pln (brutto), które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. Niektóre z nich zaprosimy również do wzięcia udziału w programie stażowym, w bardzo ekscytującym miejscu – w Intel Technology Poland sp. z o.o. w Gdańsku, największym centrum R&D Intel na naszym kontynenci – zaznaczają twórcy programu.

Podkreślają, że „do udziału w programie zapraszamy maturzystki i studentki”.

A osoby starsze czy mężczyźni? Osoby wybitnie zdolne, niezależnie od płci i wieku? A niech sobie radzą sami. W końcu parytet jest najważniejszy.

Źródło: stypendiadladziewczyn.pl